A A A

„Kapela Wujka Idziego” śpiewa o jarzębinie, a „Jarzębina” o EURO 2012.

21-05-2012


Co zrobić, by mieć i jedno i drugie bez udziału dziarskich pań z Kocudzy? Spoko! Odpowiedź jest wyjątkowo prosta – zaprosić nas tego lata do siebie.

Zapewne wszyscy organizatorzy folkowych i sportowych imprez, chcieliby gościć u siebie przebojowe panie z zespołu „Jarzębina” z piosenką „Koko Euro spoko”. Jednak z wielu powodów jest to nie możliwe. Mogę temu zaradzić, proponując organizatorom festynów własną wersję tej piosenki, która z pewnością wszystkim przypadnie do gustu.

Największym wydarzeniem poprzedzającym RURO 2012, oprócz niewybudowanych autostrad, stała się oficjalna piosenka polskiej drużyny „Koko Euro spoko” zespołu „Jarzębina”. To najbardziej popularny folkowy utwór w naszym kraju, prawdziwy przebój! Internauci w ciągu jednego tygodnia na YouTube odtworzyli go ponad cztery i pół miliona razy!
W tej sytuacji również i ja postanowiłem włączyć ta piosenkę do repertuaru „Kapeli Wujka Idziego”. Bliższa jest mi wersja Zespołu „Śląsk” zatytułowana „Kogut”, w muzycznym opracowaniu Wojciecha Kilara. Ta zagłębiowska piosenka jest mi znana w oryginalnym zapisie ze zbiorów profesora Adolfa Dygacza.

Naszą wersję „Koguta” lub „Koko...” będziecie mogli posłuchać już podczas majowo - czerwcowych koncertów. W czasie, gdy piłkarski świat - łącznie z nami – będzie się entuzjazmował EURO 2012, my postaramy się nagrać naszą wersję tego przeboju, o czym niezwłocznie poinformuję.

Powered by Quick.CMS