A A A

Daniel zagrał z orkiestrą!

W dniu 18 maja br. w Teatrze Ziemi Rybnickiej miał miejsce koncert Filharmonii Rybnickiej z odziałem solistów Państwowej Szkoły Muzycznej im. K. i A. Szafranków, połączony z wręczeniem nagród Prezydenta Miasta Rybnika w dziedzinie kultury w roku 2010, dedykowany Janowi Pawłowi II z okazji 90 rocznicy urodzin. W gronie solistów zalazł się Daniel Cybułka – saksofon z klasy Krzysztofa Biskupa, który wykonał Petro Iturralde Paqena „Czarda" koncert na saksofon i orkiestrę pod dyrekcją Jerzego Koska.

Pierwszy występ Daniela z orkiestrą był wielkim sukcesem. Publiczność nagrodziła jego grę gromkimi brawami i bisem!
Jestem pod wielkim wrażeniem występu mojego syna. Byłem wzruszony, dumny i pełen podziwu dla jego odwagi, wyrównanego brzmienia i techniki. Odebrałem dziesiątki gratulacji. To talent czystej wody!


Tekst z programu koncertu:
Daniel Cybułka w 2006 ukończył z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną I st. im. Wojciecha Kilara w Wodzisławiu Śląskim w klasie klarnetu Pawła Sobika. W roku 2006/2007 rozpoczął naukę w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku w klasie saksofonu Krzysztofa Biskupa. Obecnie jest uczniem IV roku. Reprezentował szkolę na Makroregionalnych Przesłuchaniach Uczniów Szkół Muzycznych II st. w Katowicach. Uczestniczył w kursach mistrzowskich prowadzonych przez prof. Otto Vhrovnika, Clausa Olesena i Boba Mitznera. Poza muzyką klasyczną interesuje się muzyką rozrywkową, co zaowocowało współpracą z zespołami „POZIOM 600” i „Kapela Wujka Idziego”.

Powered by Quick.CMS