A A A

Festiwal "Dziecko w Folklorze"

10-06-2017

Ogólnopolski Festiwal Twórczości Dziecięcej „Dziecko w Folklorze” w Baranowie Sandomierskim, to najprawdziwsze święto polskich dzieci. To jedyny taki festiwal w Polsce, który w samym centrum zainteresowanie stawia dziecko. To wielkie święto tradycji, naszej kultury, lokalnego dziedzictwa. To wielka lekcja patriotyzmu; dumy z posiadania autentycznych kulturowych korzeni.

To dwudziesta czwarta edycja z ponownym udziałem Kapeli Wujka Idziego (22-06-2013). To dla nas wieki zaszczyt i powód do dumy, że to właśnie my mogliśmy zagrać i porwać do śpiewu, tańca i zabawy uczestników festiwalu.

Finał wydarzenia miał miejsce na scenie, na rynku, w jasności pięknego ratusza i w niedalekiej odległości od słynnego baranowskiego zamku. Dumnie powiewała nam polska flaga na wysokim maszcie, w samym środku rynkowego skweru. Nad całością czuwał Wszechmogący Bóg, który skutecznie odgarniał deszczowe i burzowe chmury, zapewniając piękną, słoneczną pogodę.

„O tym jak było, co się zdarzyło...” („Malinowe święto”) i czy piszę prawdę, ma potwierdzenie w fotografiach wykonanych przez Pana Tomasza Młyńca. Zapraszam do obejrzenia fotorelacji na podstronie „FOTO”.

Serdeczne podziękowania dla Pani Renaty Domki - Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Baranowie Sandomierskim i Pani Anecie Gieratowskiej - Dyrektorowi Ogniska Pracy Pozaszkolnej „Zespół Przygoda” w Rybniku, a Panu Wojtkowi szybkiego powrotu do zdrowia.

Zagraliśmy w składzie: Marysia Jackson – śpiew; Agnieszka Sobik – saksofon, śpiew; Piotr Rut – gitara; Robert Szuter – perkusja; Karolina Lustig – akordeon, śpiew, animacje; Alicja Hereźniak – śpiew, prowadzenie zabaw i Piotr Cybułka – śpiew, gitara basowa, prowadzenie.

Powered by Quick.CMS