A A A

Jaraczewo - dożynki w Goli


07-09-2014
Ach, co to były za dożynki!
Gmina Jaraczewo, powiat jarociński i bliski Jarocin, do którego trzykrotnie „pielgrzymowałem” z zespołem POZIOM 600 na Festiwal Muzyków Rockowych... Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Jaraczewie Andrzej Musiałek, jako młodzieniec, nie odpuścił ani jednego festiwalu i doskonale zapamiętał znaczące zespoły tamtej dekady. Do tego grona zalicza także grających górników ze Śląska. I jak mawiają starożytni Wielkopolanie – góra z górą...

Długo by opisywać nasz wrześniowy występ przy prawdziwie letniej pogodzie i rozbawionej publiczności, z długą listą znamienitych gości. Wyjątkowy, co cztery lata gorączkowy czas przed wyborami samorządowymi. Byli duchowni, posłowie, prezesi, młodzi starostowie dożynek. Prezentowały się zespoły muzyczne, śpiewacze i kapele podwórkowe. Były kiermasze, wystawy, parodie gwiazd polskiej estrady, pokazy. A wszystkim dyskretnie, niewidzialnie, z wielką precyzją kierował dyrektor Andrzej. Właściwy człowiek, na właściwym miejscu. Zaliczam go do nielicznego grona ludzi kultury, fachowców w starym stylu.

Podczas naszego występu miała miejsce premiera piosenki „Malinowe święto”. Już po pierwszych taktach, miejsce pod sceną zapełniło się dożynkowymi gośćmi. Forma śpiewana-siedząca, zamieniła się w taneczną-śpiewaną. Koniecznie trzeba zrobić nagrania!

I z kronikarskiego obowiązku muszę odnotować wyjątkowe przejawy gościnności, do których zaliczam: kiełbasę wyborczą prosto z samochodu, kaszankę prosto z patelni i malinówkę na księżycowym zakwasie. Andrzeju - niskie ukłony i do zobaczenia!

Zagraliśmy w składzie: Marysia Jackson – śpiew, Daniel Cybułka – saksofon altowy, gitara, śpiew; Maciek Muszyński – gitara; Robert Szuter – perkusja; Piotr Cybuła - gitara basowa, śpiew.

Zachęcam do obejrzenia obszernej fotorelacji na podstronie >>foto<< oraz galerii zdjęć w trzech odcinkach, na http://www.gok.jaraczewo.pl/index.php?id=13&c=293&strona=1

Powered by Quick.CMS