A A A

Malinowe Święto w Solance


13-07-2014
Malinowe Święto – impreza folklorystyczna z owocem maliny w roli głównej, organizowana przez GOK w Lubeni. W programie znajduje się m.in. degustacja napojów malinowych, konkurs na najsmaczniejszy placek z malinami, wybory króla i królowej malin, liczne atrakcje dla dzieci oraz muzyczny piknik. Imprezie towarzyszą występy artystów oraz zespołów zarówno z województwa podkarpackiego, jak i innych regionów Polski a niejednokrotnie także goszczą zespoły z zagranicy.

I ja tam byłem, malinowe nalewki piłem..., które mąż Małgosi Barć – dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Lubeni nastawił. Wcześniej, degustowaliśmy malinowe wypieki, jedli dobre z rusztu, zapijali piwkiem. Udany koncert sprawił, że nie było siły, która by nas oderwała od radosnej kompanii w pogodny, ciepły, podkarpacki wieczór.
Był to nasz drugi pobyt w gminie Lubenia; czystej, zadbanej, wyjątkowo gościnnej, roztańczonej i rozśpiewanej.

Zagraliśmy w składzie: Klaudia Stabik – śpiew; Daniel Cybułka – saksofon altowy, gitara, śpiew; Maciek Muszyński – gitara; Dawid Klimuszko – perkusja; Piotr Cybułka- śpiew, gitara basowa.

Sołonka (Solanka) – wieś w Polsce położona w województwie podkarpackim, w powiecie rzeszowskim, w gminie Lubenia.

Solanka - Odkryto tu pozostałości po żupie solnej. Przypuszcza się, że wodę z Sołonki wykorzystywano już w czasach prasłowiańskich. Na pewno korzystano z niej w średniowieczu. W średniowieczu przebiegał tędy trakt handlowy z Węgier w kierunku Sandomierza. Szlak ten nazywano traktem królewskim. W okresie rzymskim wiodły tędy szlaki bursztynowe (IV–V wiek n.e.).
Źródło : www.wikipedia.pl


Powered by Quick.CMS