A A A

Lena powiększyła rodzinę „Kapeli Wujka Idziego”

19-02-2016
Nastąpiły duże zmiany w życiu Weroniki Herman – flecistki i wokalistki związanej z „Kapelą Wujka Idziego”. Małżeństwo, a teraz rodzicielstwo, niosą z sobą określone obowiązki, które nie pozwalają na aktywny udział w pracach zespołu.

Weronika wszystkich pozdrawia i przesyła zdjęcie córeczki, będącej owocem miłości, o ostatnio bardzo popularnym, jednakże wdzięcznym imieniu – Lena. Przyznacie mi rację, że obie dziewczyny są wyjątkowo urocze?!

Gratulacje dla szczęśliwego i dumnego tatusia!

Lena – imię żeńskie, popularne w krajach słowiańskich i skandynawskich; usamodzielnione zdrobnienie od greckiego Ἑλένη (pol.Helena) lub Μαγδαληνή (pol. Magdalena). W Polsce forma o brzmieniu Lena jest notowana od 1418 roku jako pochodna żeńska imienia Helena lub męska – Lenarda (może także Lenida, Leona). W Polsce można się spotkać również ze zdrabnianiem w ten sposób imion Milena i Marlena,Eleonora i Leonia.
W grupie imion żeńskich nadawanych nowo narodzonym dzieciom w 2009 w Polsce Lena zajmowała 9. miejsce, w 2010 – 4. miejsce, w 2011 – 3. miejsce, w 2012 – 2. miejsce, w 2013 – 1. miejsce, w 2014 – utrzymywała się na 1. miejscu.

Imieniny w Polsce: 23 kwietnia, 18 sierpnia i 10 listopada.

Źródło: pl.wikipedia.org

Powered by Quick.CMS