A A A

AKTUALNOŚCI

Aktualności
 • Dzień Kobiet - życzenia

  8 marca 2020
 • Walentynki

  14-03-2020
 • Życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok

  22-12-2019

  Życzymy Wam i sobie - rodzinnych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.
  Byśmy w Nowym Roku zdrowi byli,
  na nic się nie skarżyli,
  dużo nagrywali, a jeszcze więcej koncertowali!
 • Odpustowy koncert w Barcinie

  15-08-2019

  Na zaproszenie Ks. Kanonika Stanisława Talaczyńskiego, proboszcza parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe, w Barcinie na Kujawach, zagraliśmy niepowtarzalny koncert. Wspaniała publiczność, która po Mszy Świętej odpustowej zebrała się na dziedzińcu kościoła bawiła się przednio.
 • VI Jarmark Raciąski

  14-08-2019

  14 i 15 sierpnia w Raciążu odbył się Jarmark Raciąski. Była to już szósta edycja tej imprezy, której organizacją zajęło się Miejskie Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Raciążu, Miasto Raciąż oraz Gmina Raciąż. Na scenie wystąpiły trzy zespoły: Kapela Wujka Idziego, Sebastian Karpiel – Bułeczka & Future Folk oraz Tabu.
 • Fala Radości 2019 Świerklany

  02-06-2019

  Organizowany już od wielu lat festyn parafialny, w tym roku,2 czerwca odbył się na farskim placu przy Parafii św. Anny w Świerklanach.

  Dochód z imprezy, jak co roku przekazany będzie na organizację kolonii i wyjazdów wakacyjnych dla dzieci.
 • Radosnych Świąt i Do Siego Roku

  22-12-2018
 • "Rodzinne Święta" na Święta

  18-12-2018

  „Rodzinne Święta”
  Kapela Wujka Idziego
  Słowa i muzyka: Piotr Cybułka
  Nagranie: Maran Penkala
  Ilustracje: Zofia Stryjeńska*

  Zapraszamy do wysłuchania:
  https://www.youtube.com/watch?v=Uk44_q2sNKo
 • Dożynki Gminne Rogi 2018 - Miejsce Piastowe

  11-08-2018

  Ponowne zaproszenie na Podkarpacie, do Miejsca Piastowego świadczy o tym, że nas tam lubią słuchać i oglądać.
 • "Tam, koło młyna" i "Malinowe święto" na YouTube

  18-07-2018

  Za sprawą Basi od Mariana - gitarzysty, na YouTube trafiły dwa filmiki z koncertu w Paczkowie - Kozielnie. Udokumentowały atmosferę gorącego lata i gorącej muzyki. Szkoda tylko, że zabrakło miejsca na karcie pamięci i nie zostało zarejestrowane wspólne śpiewanie publiczności z zespołem...
 • VI Aeropiknik w Paczkowie

  29-07-2018

  W Kozielnie było baaadzo, bardzo gorąco nie tylko za sprawą upalnej i bezwietrznej pogody ale i dlatego, że grała Kapela Wujka Idziego!
  Bardzo dobra ekipa nagłaśniająca stanęła na wysokości zadania i zapewniła komfort dźwiękowy nie tylko na scenie, ale także po stronie widowni.

  Zapraszam do obejrzenia zdjęć na podstronie "FOTO".
 • Wianki 2018 w Glinojecku

  16-06-2018

  Niezapomniana rozmowa z Jurkiem Skrzypczykiem - perkusistą legendarnego zespołu "Czerwone Gitary" zapadnie głęboko w pamięci, podobnie jak i muzyka, którą grali i nadal grają. Oby jak najdłużej!
 • Festiwal "Dziecko w Folklorze"

  10-06-2017

  Ogólnopolski Festiwal Twórczości Dziecięcej „Dziecko w Folklorze” w Baranowie Sandomierskim, to najprawdziwsze święto polskich dzieci. To jedyny taki festiwal w Polsce, który w samym centrum zainteresowanie stawia dziecko. To wielkie święto tradycji, naszej kultury, lokalnego dziedzictwa. To wielka lekcja patriotyzmu; dumy z posiadania autentycznych kulturowych korzeni.
 • Kapela Wujka Idziego ponownie w Radio Opole

  24-05-2017

  W kolejnej odsłonie cyklu "65 koncertów na 65-lecie Radia Opole" posłuchamy Kapeli Wujka Idziego.

  Zaprasza Piotr Furtas. Najbliższy wtorek, po godz. 23:05.
 • Wielkanoc 2016. Alleluja!


  22-03-2016

  Jaj przepięknie malowanych,
  świąt słonecznie roześmianych,
  w poniedziałek dużo wody,
  zdrowia, szczęścia oraz zgody

  z okazji Wielkiej Nocy życzy
  Wam tego - Kapela Wujka Idziego
 • „Gdzie czarne oczy”


  26-02-2016
  Możecie być zaskoczeni tym, że na stronie „Kapeli Wujka Idziego”, na pierwszym miejscu playlisty wybrzmiewa obca, nie wykonywana przez Kapelę piosenka. - Jak to możliwe? - zapytacie. Krótkie pytanie i również krótka odpowiedź, będąca także pytaniem – a kto zabroni administratorowi? Tak, to ja. Przyznaję się i spróbuję się z tego wytłumaczyć.

  Czy jest obca? Nie tak do końca. Wszyscy współtwórcy tego utworu związani są z Kapelą i czymś naturalnym jest wykorzystanie strony internetowej, jako forum do prezentacji swoich artystycznych dokonań.
  Jestem przekonany, że w innej aranżacji piosenka wejdzie do repertuaru kapeli.
 • Lena powiększyła rodzinę „Kapeli Wujka Idziego”


  19-02-2016
  Nastąpiły duże zmiany w życiu Weroniki Herman – flecistki i wokalistki związanej z „Kapelą Wujka Idziego”. Małżeństwo, a teraz rodzicielstwo, niosą z sobą określone obowiązki, które nie pozwalają na aktywny udział w pracach zespołu.

  Weronika wszystkich pozdrawia i przesyła zdjęcie córeczki, będącej owocem miłości, o ostatnio bardzo popularnym, jednakże wdzięcznym imieniu – Lena. Przyznacie mi rację, że obie dziewczyny są wyjątkowo urocze?!
 • Hej, hej kolynda!


  23-12-2015

  ”Niech Wom na to Nowe Lato
  wszystko darzy się bogato!”
  - życzy Wam tego
  Kapela Wujka Idziego

  Zapraszam do wysłuchania najnowszego nagrania. Należy wrócić na podstronę >>info<<, chwileczkę poczekać, i usłyszycie dzwoneczki...

  Foto: Zofia Stryjeńska - Kolędnicy
 • Będzie kolęda na Nowy Rok


  27-11-2015
  W studio nagraniowym Daniela Arendarskiego w Wodzisławiu, na Pszowskiej, rozpoczęliśmy nagranie dźwiękowego upominku na Boże Narodzenie. Ostatecznie, padło na kolędę życzeniową „Z kolyndeczkum idziymy”, którą od wielu lat popularyzuję wśród dzieci i młodzieży w programie edukacyjnym, zatytułowanym „Nad naszym domem gwiazda, czyli rzecz o kolędach, kolędnikach winszach i kolędowaniu nie tylko na Śląsku”.
 • Święto Plonów w Gminie Zduńska Wola


  06-09-2015
  Deszcz, przenikliwe zimno, nieprzystające do początku września. Olbrzymia, profesjonalna scena do połowy zalana... W takiej aurze graliśmy dożynki w Zduńskiej Woli, a właściwie w Gminie Zduńska Wola, a dokładnie w Wojsławicach.

 • PODKARPACKIE ŚWIĘTO MALINOWE W POŁOMI 2015


  26-07-2015
  „Warunki glebowe i pagórkowaty teren Połomi sprzyjają uprawie malin, których zbiór uzupełnia skromne czasem budżety domowe. Co roku odbywa się tam druga w Podkarpackiem impreza folklorystyczna z maliną w roli głównej, organizowana przez proboszcza parafii pw. Św. Mikołaja w Połomi, wójta gminy Niebylec oraz Gminny Ośrodek Kultury  w Niebylcu”. (ze strony internetowej Gminnego Ośrodka Kultury w Nieblcu).

  Pogoda była łaskawa, bo na czas naszego występu z pochmurnego nieba nie spadła ani jedna kropla deszczu. Ma się chody u Najwyższego... Szkoda, że nie przyjechaliśmy wcześniej. Ominęły nas degustacje nie tylko frykasów z malin ale i malinówka.
 • „Hej, sobótka, hej!” - nowa piosenka już nagrana


  13-05-2015

  Słowa i muzyka: Piotr Cybułka
  wykonanie Kapela Wujka Idziego

  Był raz u mnie Janek
  pytał się o wianek
  ja mu powiedziałam,
  że go nie dostanie

  Na Jana, na Jana
  Na Jana, na Jana
 • Majówka w Jarze Południowym


  02-05-2015

  Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Jastrzębiu Zdroju zaprosiło nas na doroczną majówkę w Jarze Południowym.

  Podziękowania dla Pana Stanisława Krasuckiego – niezmordowanego organizatora imprez w Jastrzębiu Zdroju.
 • „Jagodowe święto” w kolorze blue


  17-03-2015
  Nie mam odwagi uznać wyższości jednych nad drugimi. Nie mogę stanąć tylko po jednej stronie: po stronie smakoszy malin, albo zjadaczy jagód. Co powiedzieć plantatorom, czy miłośnikom uprawy krzewów owocowych w przydomowych ogródkach, w których, w promieniach słońca dojrzewa wiele odmian owoców o wyjątkowych smakach i bogatych w witaminy ? Odpowiedź jest jedna i prosta – jagody nie mogą być dyskryminowane!
 • Studyjne nagranie piosenki „Malinowe święto”


  23-01-2015
  Z myślą o organizatorach letnich imprez plenerowych z maliną w tytule, nagraliśmy piosenkę zatytułowaną „Malinowe święto”.
  Żywa, skoczna muzyka poderwała do tańca już nie jedną publiczność w ubiegłym sezonie koncertowym. To znak, że piosenka się podoba i zasługuje na popularyzację.
  Inspiracją do ułożenia piosenki było ”Malinowe święto” w Lubeni, jego atmosfera i koloryt letniego festynu. Ile podobnych festynów odbywa się każdą sobotę w całej Polsce?
 • Jaraczewo - dożynki w Goli


  07-09-2014

  Ach, co to były za dożynki!
  Gmina Jaraczewo, powiat jarociński i bliski Jarocin, do którego trzykrotnie „pielgrzymowałem” z zespołem POZIOM 600 na Festiwal Muzyków Rockowych... Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Jaraczewie Andrzej Musiałek, jako młodzieniec, nie odpuścił ani jednego festiwalu i doskonale zapamiętał znaczące zespoły tamtej dekady. Do tego grona zalicza także grających górników ze Śląska. I jak mawiają starożytni Wielkopolanie – góra z górą...

  Długo by opisywać nasz wrześniowy występ przy prawdziwie letniej pogodzie i rozbawionej publiczności, z długą listą znamienitych gości.
 • Dożynki w Paczkowie


  30-08-2014

  To nasz drugi pobyt w gościnnym Paczkowie. Andrzejowi Kołoczko – Dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Kultury nie brakuje odwagi, by nas zapraszać...
  Pierwszy zaproszenie zawdzięczacie piosence „Całuj mnie słodko” - wyznał w rozmowie pan dyrektor. Na nią zwróciłem uwagę i najzwyczajniej w świecie wpadła mi w ucho – dodaje.
 • Malinowe Święto w Solance


  13-07-2014
  Malinowe Święto – impreza folklorystyczna z owocem maliny w roli głównej, organizowana przez GOK w Lubeni. W programie znajduje się m.in. degustacja napojów malinowych, konkurs na najsmaczniejszy placek z malinami, wybory króla i królowej malin, liczne atrakcje dla dzieci oraz muzyczny piknik. Imprezie towarzyszą występy artystów oraz zespołów zarówno z województwa podkarpackiego, jak i innych regionów Polski a niejednokrotnie także goszczą zespoły z zagranicy.
 • „(...) Kapela, Wujka Idziego Kapela
  Piątek, sobota, niedziela
  niech gra, niech gra...”


  06-03-2014
  Milowymi krokami zbliża się nowy sezon koncertowy. Mamy nadzieję, że obfitujący w liczne wydarzenia kulturalne z naszym udziałem.

  Pomimo rozlicznych zajęć zawodowych, wkuwania wiedzy, zaliczania kolejnych kolokwiów i egzaminów, pracujemy nad doskonaleniem warsztatu wykonawczego oraz poszerzaniem naszego repertuaru.
 • Dożynki Diecezjalno-Gminne w Wieprzu

  Wójt Gminy Wieprz oraz Biskup Diecezji Bielsko-Żywieckiej byli organizatorami Dożynek Diecezjalno-Gminnych, które w tym roku zorganizowane zostały na terenie sołectwa Wieprz w dniu 25 sierpnia 2013r.

 • Jagodowy Festyn Rodzinny

  16-06-2013
  Za sprawą dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Zaklikowie zostaliśmy zaproszeni do miejscowości Lipa na festyn rodzinny z jagodą w roli głównej. Organizatorzy zapowiadają wiele atrakcji, w tym jedzenie pierogów z jagodami na czas...
 • „Noc Świętojańska” w Baranowie Sandomierskim

  22-05-2013
  22 czerwca 2013 r. na zaproszenie Miejsko – Gminnego Domu Kultury w Baranowie Sandomierskim zagramy na "Baranowskiej Nocy Świętojańskiej".

  Oj będzie się działo!
 • Udana majówka


  10-05-2013
  Występować w Raciborzu, to grać u siebie; z tą tylko różnicą, że z Radlina, Mszany, Wodzisławia, Rybnika w pogodny dzień widać Beskidy, a z Raciborza Góry Opawskie. Niewielka odległość i w miarę ładna pogoda, nie były przeszkodą, by na raciborskim rynku pojawili się nasi krewni i znajomi.
 • Majówka z Raciborskim Centrum Kultury

  23-04-2013
  Miło mi poinformować o koncercie Kapeli Wujka Idziego podczas nadchodzącej majówki.

  O godz. 18.30 na raciborskim rynku dla publiczności zagra Kapela Wujka Idziego - to rodzinne śpiewanie przeniesione na estradę. Piosenki, które mało kto pamięta otrzymały nowe życie. Bawią tysiące miłośników nie tylko folkowego grania, prowokują do wspólnej, koncertowej zabawy. Niekłamana autentyczność, estradowe doświadczenie i młodzieńczy entuzjazm tworzą niezapomniany klimat gwarantujący wspaniałe widowisko na długo pozostające w pamięci publiczności.

  O godz. 20.00 wystąpi gwiazda wieczoru - zespół Enej

  Zapraszamy
 • Radosnej Wielkanocy i mokrego Dyngusa!

  30-03-2013
  Życzę z całego serca wszystkim Miłośnikom Folkowej Muzyki na nadchodzące Święta Wielkanocne zwycięstwa Światła nad ciemnością, radości nad zwątpieniem oraz wielkiej nadziei w sercu.
  W imieniu Wujka Idziego, kapeli i własnym
  Piotrek Cybułka
 • Nowe nagrania, nowe piosenki

  29-03-2913
  Przed nami kolejny sezon koncertowy. Z myślą o Miłośnikach Muzyki Folkowej, z którymi spotkamy się na koncertach, nagraliśmy w Radio Opole kilka nowych piosenek. Zostały zamieszczone na stronie startowej i czekają na wielokrotne wysłuchanie.

  http://www.kapelawujkaidziego.pl/?start,7
 • Życzenia na Nowy Rok, dawniej - Nowe Lato

  01-01-2013
  Obecnym i przyszłym sympatykom naszej muzyki w imieniu Wujka Idziego, swoim i Kapeli
  składam najlepsze życzenia w postaci starej, śląskiej kolędy ze zbiorów prof. Adolfa Dygacza.

  Jeszcze raz, wszystkim razem i każdemu z osobna - najlepszego!
  Kochajcie Wujka Idziego i kapelę jego!
  Najlepiej zrobicie, jak nas zaprosicie!
  Kolynda!

  http://www.youtu.be/QdAK5fwjSHY ">
 • Jarmark Adwentowy w Gostyni

  03-12-2012
  Hej, idą święta
  małymi krokami co dnia
  mocniej biją serca
  tak samo, niezmiennie, od lat.

  Również i tą świąteczną piosenkę zaśpiewamy na Jarmarku Adwentowym organizowanym przez Dom Kultury w Gostyni. Zaprezentujemy autorski program zatytułowany "Nad naszym domem gwiazda, czyli rzecz o kolędach, kolędnikach, winszach i kolędowaniu nie tylko na Górnym Śląsku"

  Niedziela, 9 grudnia 2012 roku. Zagroda Śląska. Godz. 15,30.
 • „Kogut” już słyszalny

  10-10-2012
  Po rożnych perypetiach, trafia na stronę startową piosenka „Kogut” - najnowszy, bo nagrany tego lata utwór. Przypomnę, że jest to nasza wersja popularnej piosenki towarzyszącej EURO 2012. Impreza przeszła w otchłań zapomnienia, czego nie można powiedzieć o „Koko EURO – spoko”. Gdy gramy „Koguta” na koncertach, najpierw wywołuje zainteresowanie, a przygrywka, na melodii której oparta jest wersja zespołu śpiewaczego z Kocudzy – niepohamowaną radość. Cieszymy się, że nasza wersja cieszy!

  Piosenkę nagraliśmy w domowym studio naszego gitarzysty – Daniela Arendarskiego, który nagrał wokale i instrumenty, zagrał na gitarze (dlatego wybija się na pierwszy plan...) i zmiksował całość.


  https://soundcloud.com/wujek-idzi/kogut?in=wujek-idzi/sets/kapela-wujka-idziego
 • 50 lat Orkiestry w Ruścu

  01-10-2012
  26 sierpnia uczestniczyłem w ważnym wydarzeniu w moim rodzinnym Ruścu. Orkiestra obchodziła jubileusz 50-lecia. Było uroczyście, przyjacielsko, rodzinnie i serdecznie.

  Obecnemu Zarządowi Orkiestry i wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego muzycznego święta - dziękuję za pamięć i zaproszenie.

  Jak łatwo wywnioskować z najstarszej, zachowanej fotografii, moim pierwszym instrumentem, na którym grałem przed publicznością był... werbel.
 • Udana wyprawa na Kaszuby

  23-09-2012
  „Nie pamiętam, by kiedykolwiek w Parchowie grał zespół, przy którym ludzie by śpiewali i tańczyli przed zapadnięciem ciemności i domagali się bisów. Wam się to udało – powiedział Pan Edmund Wrycz Rekowski - Dyrektor GOK w Parchowie.

  Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z Dożynek w Parchowie w zakładce "Zdjęcia". Autorem fotografii jest Marcin Michałka.

  Wielkie, wielkie podziękowania dla kierownictwa Zakładu Technicznej Obsługi Stacji Paliw "Oktan - Service" Sp. z o.o. z Godowa, za bezpłatne użyczenie samochodu.
  http://www.oktan-service.pl">
 • Dżynki w Parchowie

  25-08-2012
  Dożynki w Parchowie odbędą się w niedzielę 2.09. W programie: 14.00 msza św.; po niej na stadionie turniej sołectw, koncerty, m.in. Kapeli Wujka Idziego (17.30), zespołu Duet (19.00). Do tego konkurs wieńców, atrakcje dla dzieci.

  Informacja portalu "KURIER BYTOWSKI".
 • „Czy pamiętasz dziewczyno?”

  27-08-2012
  Ostatnie dwa koncerty przebiegły pod przemożnym wpływem ballady „Czy pamiętasz dziewczyno”. Zbieżność fragmentów tekstu, z warunkami pogodowymi jest zaskakująca. Wyry. Ośrodek sportowo-rekreacyjny w brzozowym lesie; prawdziwe uroczysko. Po przyjeździe na miejsce festynu widać było promienie słoneczne mieszające się z pachnącym dymem rożnowych zapachów. Środek koncertu. Podczas śpiewania słów: „jak żeśmy tam siedzieli w tym gaiku oboje” zauważyłem, że tuż przed sceną, obok krzeseł z kartkami „miejsce dla kombatantów” siedzą ładne dziewczyny, na których oko samo się zawieszało. Na słowa „wtem się burza zerwała, piorun strzelił w drzewinę...” gwałtownie pociemniało i spadł niewielki deszcz, a dziewczęta czmychły pod gastronomiczne parasole...
 • Światowy Dzień Pocałunku

  06-07-2012
  Może być gorący, delikatny, skryty, czuły, zdradziecki, wampira. Podobno powoduje utratę wagi i zmniejsza ilość zmarszczek. W Piątek Światowy Dzień Pocałunku. Ponoć wymyślili go mężczyźni, aby kobiecie nareszcie zamknąć usta.

  Nie ma lepszej piosenki o całowaniu, od piosenki Kapeli Wujka Idziego. W dzisiejszym, szczególnym dniu warto jej posłuchać.

  http://kapelawujkaidziego.pl/">
 • Rybarzowickie Świętowanie

  05-07-2012
  Na zaproszenie Pani Moniki Biernackiej-Caputy Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Buczkowicach będziemy mieli przyjemność być gośćmi dorocznego festynu rodzinnego „Rybarzowickie Świętowanie”.
  Jak sama nazwa mówi, impreza odbędzie się w sobotę 14 lipca 2012 roku w Rybarzowicach, w gminie Buczkowice, na trasie z Bielska-Białej do Żywca.

  Planowany początek koncertu o godzinie 18-tej.
 • Poznaj nową, naszą wersją „Koguta”

  02-07-2012

  Hiszpania górą! Polska?

  „Koko, koko, kukuryku
  wielkie halo i po krzyku!
  Kukuryku, koko, koko
  Euro i już spoko”

  Taki refren hymnu polskich piłkarzy na EURO 2012, to moje posumowanie piłkarskich zmagań w naszym kraju.

  Co pozostanie po EURO 2012? Stadiony, długi i ...”Koko Euro spoko”. Cześć i chwała zespołowi „Jarzębina”, za przypomnienie i przywrócenie do szerokiego obiegu piosenki z repertuaru Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, którą i ja włączyłem do repertuaru „Kapeli Wujka Idziego”.

  Poznaj nową, naszą wersją „Koguta” na stronie "Start".  
 • Festyn Gminny w Wyrach

  28-06-2012
  Zapraszamy na Festyn Gminny w Wyrach. Sobota, 7 lipca 2012 r., Obiekt Sportowy im. Braci Góralczyków.
 • Przemek Sokół nie żyje

  26-06-2012
  Dobiegła do mnie porażająca, smutna, bardzo smutna wiadomość: Przemek Sokół nie żyje. Samobójstwo... Miał 35 lat.

  Przemek jest/był bardzo znaną postacią w naszym lokalnym życiu muzycznym. Był bardzo sprawnym i wszechstronnym perkusistą. Był również cenionym pedagogiem, założycielem Szkoły Perkusyjnej Djembeleo.

  W ostatnich tygodniach przygotowywał autorską płytę z muzyką afrykańską.
 • Kolejny tysiąc słuchaczy

  24-06-2012
  Powoli, lecz systematycznie przybywa słuchaczy naszych muzycznych dokonań, znajdujących się na You Tube. Najpopularniejszą pozycją jest „Wiązanka śląska”, którą obejrzało i posłuchało ponad dwa tysiące miłośników grania na żywo!

  Mam nadzieję, że nasza wersja piosenki „Kogut”, znana jako „Koko Euro spoko”, a którą już nagrywamy, będzie jeszcze bardziej popularna.
 • Udane koncerty

  06-06-2012
  Tak najkrócej mogę podsumować ostatnie występy "Kapeli Wujka Idziego".
  Wszędzie spotkaliśmy się z życzliwym przyjęciem publiczności, jak i organizatorów.

  Koncert w Strzelcach Opolskich zagraliśmy w najmłodszym składzie: Dawid Klimuszko - perkusja i Łukasz Bizoń - gitara, Justyna i Weronika oraz Daniel i ja, psujący zespołową średnią wiekową.
 • Dyplom na szóstkę!

  26-06-2012
  W minioną środę, 23 maja 2012 roku, po 15 latach muzycznej edukacji Daniel został zawodowym muzykiem!
  Jego wymarzony instrument – saksofon towarzyszy mu każdego dnia od sześciu lat. Najtrudniejszy dla niego był ostatni rok, gdyż musiał podwójnie pracować; łączyć egzaminy w szkole muzycznej ze studiami prawniczymi na Uniwersytecie Jagiellońskim. To co teraz potrafi, zawdzięcza swojemu talentowi i wytrwałym ćwiczeniom, ale także wspaniałemu nauczycielowi.
 • Dni Ziemi Strzeleckiej

  25-05-2012
  3 czerwca 2012 r. o godz. 17,00 wystąpimy przed publicznością Strzelec Opolskich. Nasz koncert będzie folkowym wydarzeniem drugiego dnia (niedziela) Dni Ziemi Strzeleckiej. Obejrzyj i posłuchaj nas w scenerii zabytkowego rynku. Zapraszamy.
 • Festyn rodzinny "O uśmiech dziecka" w Rydułtowach

  24-06-2012
  Sobota, 2 czerwca 2012 roku. Festyn rodzinny "O uśmiech dziecka" z okazji Dnia Dziecka, którego organizatorem jest Ognisko Pracy Pozaszkolnej i Spółdzielnia Mieszkaniowa „Orłowiec” w Rydułtowach.
  Miejscem imprezy będzie RydułtowskA FikołkowaniA „RAFA” przy ulicy Adama Mickiewicza. Początek o godzinie 16,00. Nasz czas rozpoczyna się o godzinie 18,00.

  02-11-2012

  Nasze koncerty nie kończą się po pożegnaniu z publicznością i zejściem ze sceny. Żyją swoim życiem w sercach i wspomnieniach słuchaczy. Tak się stało i tym razem. Na koncercie byli obecni moi starzy znajomi z Festiwalu Kultury Osób Niepełnosprawnych "TO JA" w Rydułtowach
 • Piknik rodzinny w Siedliskach

  23-05-2012
  Na zaproszenie Pani Małgorzaty Barć - dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Lubeni zagramy na pikniku rodzinnym w Siedliskach, w niedzielę, 27 maja 2012 r., o godzinie 19,00.
  Serdecznie zapraszamy.
 • „Kapela Wujka Idziego” śpiewa o jarzębinie, a „Jarzębina” o EURO 2012.

  21-05-2012
  Co zrobić, by mieć i jedno i drugie bez udziału dziarskich pań z Kocudzy? Spoko! Odpowiedź jest wyjątkowo prosta – zaprosić nas tego lata do siebie.

 • „Wiązanka śląska” na YouTube przekroczyła 10 tysięcy wejść.

  17-03-2012
  Z przyjemnością dzielę się wiadomością, że "Wiązanka Śląska” jest najczęściej słuchaną piosenką „Kapeli Wujka Idziego” przez użytkowników YouTube. Jest to relacja z koncertu na żywo w Radio Opole.  http://www.youtube.com.
 • Przywitaj Nowy Rok na Rynku w Żorach

  05-12-2011
  Miejski Ośrodek Kultury w Żorach zaprasza do wspólnego, rodzinnego przywitania 2012 roku na Rynku przy muzyce Kapeli Wujka Idziego.
 • Piknik Rodzinny z GOK w Miejscu Piastowym

  21-08-2011
  Każdy wyjazd na Podkarpacie, to duża przyjemność i pewność serdecznego przyjęcia. Tak było i tym razem w Miejscu Piastowym, a dokładnie, w Łeżanach.
  Z zaciekawieniem słuchaliśmy autentycznej miejscowej muzyki w wykonaniu zespołu śpiewaczego „Zalaski” i kapeli „Pogórzanie”.
 • Dożynki w Widawie

  15-08-2011
  Graliśmy z legendą góralskiej muzyki folk disco - zespołem „Baciary”.

  Była to szczególna wyprawa, bo w moje rodzinne strony. Zaprosiła nas pani Ania Krześniak, z urzędu Gminy w Widawie, obecnie dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, której gorąco dziękujemy również za gościnne przyjęcie.

  Ciepło przyjęła nas dożynkowa publiczność, wśród której znaleźli się moi bliscy: siostra, bracia i siostrzenica.
 • Deszcz w Lesku

  30-07-2011
  Tytuł wpisu nawiązuje do piosenki „Deszcz w Cisnej”, którą śpiewała Krystyna Prońko. Lesko, to początek krainy zwanej Bieszczadami. Lało, lało i jeszcze raz lało. Ale jak to zwykle bywa, za naszą sprawą, a właściwie naszej muzyki – padać przestało.
  Udany koncert dla odważnych, którzy nie bali się deszczu i z pewnością nie żałowali czasu spędzonego z nami. O tym, że się podobało, niech świadczy fakt, że po koncercie przyszli miejscowi panowie w kapeluszach i poczęstowali nas czymś mocniejszym na rozgrzanie.
 • Sportowy festyn na „trzydziestce”

  16-07-2011
  Sportowy festyn rodzinny na „trzydziestce” , czyli na Osiedlu XXX-lecia w Wodzisławiu Śląskim ( kiedyś XXX-lecia PRL...) zagraliśmy za sprawą Pana Ireneusza Serwotki, który tego dnia obchodził 50-lecie swoich urodzin, czyli popularnego „Abrahama”. Koncert podzielony na trzy sety, był dobrze przyjęty przez licznie zgromadzonych wodzisławian.
 • Jubileusz XX-lecia HYDROTECH S.A. z naszym udziałem

  04-06-2012
  Na zaproszenie Pana Grzegorza Jankowskiego - Prezesa Zarządu HYDROTECH S.A. w Rybniku zagraliśmy na uroczystości XX-lecia firmy, która jest uznanym producentem maszyn i urządzeń dla górnictwa.

  Były gratulacje, przemówienia (krótkie), śląski kołocz, zimne piwo i dużo pieczystego. Pracownicy i zaproszeni goście bawili się przednio, a to za sprawą występów dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rybniku-Kłokocinie, orkiestry dętej Kopalni „Jankowice”, grupy CARRANTUOHILL i Kapeli Wujka Idziego. Imprezę prowadził Arkadiusz Żabka – dziennikarz Radia 90.
 • Koncertowe Video

  10-07-2011
  Podstrona Video wzbogaciła się o kolejne trzy obrazki. Tak graliśmy i śpiewaliśmy piosenki: „Niedaleko Olesna”, „Całuj mnie” i „Wiązankę piosenek ze Śląska” podczas koncertu na żywo w Studio M Radia Opole.
 • Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie...

  23-04-2011
  Sprawdza się przysłowie z Mickiewiczowskiego wiersza, że „prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie”. Zapytacie z ciekawości – kim są, lub - kto nim jest?
 • Wesołego Alleluja!

  24 - 25-04-2011
  Jaj przepięknie malowanych,
  Świąt słonecznie roześmianych,
 • Nasza strona bez muzyki

  21-04-2011
  Przez najbliższy tydzień nie odtworzysz naszej muzyki, którą mogłeś(aś) odbierać z głośników swojego komputera, po wejściu na stronę główną. Powód? Zniknął odtwarzacz, flashmp3player, z którego korzystaliśmy przestał działać. Można się o tym przekonać wchodząc na: http://myspaceskins.com/flashmp3player. Strona jest martwa.

 • „Nowiny” o koncercie KWI w Radio Opole

  12-04-2011
  „Kapela Wujka Idziego w Radio Opole”, to tytuł artykułu w tygodniku „Nowiny Wodzisławskie” w numerze 15 z dnia 12 kwietnia 2011 r. . Wcześniej, o koncercie pisał portal internetowy „nowiny.pl”. Tam też, galeria zdjęć pod adresem www.nowiny.pl.
 • Koncert w Radio Opole w fotografii Edyty Urbanek

  01-04-2011
  Na koncert Kapeli Wujka Idziego w Studio M zaprosiliśmy Edytę Urbanek. Jej fotografie z koncertu zespołu POZIOM 600 na festiwalu „Magia Rocka” dały początek naszej znajomości.
 • Koncert w Radio Opole za nami

  19-03-2011
  Koncert w Radio Opole, to bardzo ważne wydarzenie dla dalszych losów Kapeli Wujka Idziego. Znów poczuliśmy się razem. Otrzymaliśmy potwierdzenie trafności artystycznego wyboru. Zaproszenie do zagrania „na żywo” w publicznym radio, to swoista nobilitacja.
 • Kapela Wujka Idziego na żywo w Radio Opole.

  10-02-2011
  Miło mi poinformować, że zagramy w Radio Opole. Jest już znany termin radiowego koncertu. Będzie to poniedziałek, 7 marca 2011 r., o godzinie 21,00.
 • Mamy logo!

  20-01-2011
  Gdy powstanie zespołu stało się faktem, zastanawiałem się nad projektem logo Kapeli Wujka Idziego. Okazało się, że to nie takie proste... Wreszcie się udało! Mój przyjaciel z za między, bo z Rydułtów, poproszony o przysługę, nie odmówił i zrobił. Moim zdaniem, zrobił to znakomicie! Podoba mi się.
 • Rozgrzewaliśmy serca w Dobrodzieniu

  09-01-2011
  Na zaproszenie Dyrektora Dobrodzieńskiego Ośrodka Kultury i Sportu Pana Stanisława Górskiego zagraliśmy wraz z innymi wykonawcami w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
 • Noworoczne życzenia

  01-01-2011
  Niech Wom na to Nowe Lato
  wszystko darzy się bogato
  Hej, hej, kolynda!
 • Wracam do muzyki, wracam również do Kapeli Wujka Idziego.

  grudzień 2010
  Trzy miesiące trwała przerwa w informowaniu o tym, co w Kapeli się dzieje. A działo się niewiele. Powodem milczenia na łamach oficjalnej strony KWI, był mój udział w wyborach samorządowych
 • Europejskie Dni Dziedzictwa " Od pomysłu do przemysłu " Paczków 2010

  Ciekawa impreza pod nazwą Europejskie Dni Dziedzictwa " Od pomysłu do przemysłu " Paczków 2010 - sobota, 18 września 2010 r., godz. 16,00 KAPELA WUJKA IDZIEGO – Rynek.
 • Śląski folk „Kapeli Wujka Idziego” na Dożynkach „Moryń 2010”


  W niedzielę, 29 sierpnia 2010 roku możesz nas posłuchać na Dożynkach Gminnych w Moryniu. Początek uroczystości już o godzinie 11-tej. Miejscem obchodów święta plonów będzie Plac Wolności przed Urzędem Miasta i Gminy Moryń.
 • Zapraszamy na dożynki do Frysztaka


  Na zaproszenie Gminnego Ośrodka Kultury we Frysztaku 15 sierpnia 2010 roku, o godzinie 19,00 na stadionie GOSiR wystąpi „Kapela Wujka Idziego”. Początek Gminnego Święta Plonów we Frysztaku - godzina 15,00.
 • „Wracaj, wracaj do domu” dla Weroniki


  „Wercia”, jedna z naszych dziewczyn, która na koncertach czaruje i uwodzi chłopców (śpiewa i gra na flecie bocznym), podjęła trudną decyzję. Podobnie jak tysiące, tysiące młodych polaków, wyjechała za chlebem na Zachód. W Holandii pracować będzie do końca roku, a może i dłużej.
 • Zapraszamy na koncert


  Zapraszamy na koncert do Jastrzębia Zdroju w sobotę, 26 czerwca 2010 r. Miejscem koncertu będzie Jar Południowy. Początek o godzinie 18,00.
 • Komunikat

  15.06.2010
  Kilka dni temu, na naszej stronie, mieliśmy nieproszonych gości. W konsekwencji, utraciliśmy niektóre materiały.
 • Daniel zagrał z orkiestrą!


  W dniu 18 maja br., w Teatrze Ziemi Rybnickiej miał miejsce koncert Filharmonii Rybnickiej z odziałem solistów Państwowej Szkoły Muzyczne. W gronie solistów zalazł się Daniel Cybułka.
 • "Wracaj do domu"

  Kwiecień 2010
  Jeszcze nie tak dawno obiecano nam miłość, dobrobyt i krainę szczęśliwości. Polska miała stać się zieloną wyspą kochających się ludzi, a młodzież masowo wracać z Irlandii. Mam swoje lata i nie dam się nabrać na ładne słówka i wyuczone gesty. Świat jest brutalny, a żyć trzeba.
 • „Całuj mnie słodko”

  Marzec 2010.
  Zapowiadana wcześniej premiera piosenki „Całuj mnie słodko” znacznie się opóźniła. Powodem były moje, niespodziewane kłopoty zdrowotne. Po kilku wersjach, które wymagały zmian w warstwie aranżacyjnej, ostatecznie zdecydowaliśmy się na tę, którą udostępniamy na stronie zatytułowanej „Wstęp” z Flash MP3 Player (08).
 • Wielkanoc 2010

  Kartka z życzeniami.
 • Wujek Idzi robi ferment

  NOWINY WODZISŁAWSKIE, wtorek, 8 grudnia 2009, nr 49 (474), Radlin, Kultura Wujek Idzi robi ferment
  Folkowa kapela Piotra Cybułki zdobywa popularność.
 • Dajemy radę!

  Dajemy radę! Zagraliśmy dobry koncert dla lekarzy weterynarii w „Olimpii” w Rybniku-Kamieniu.
 • Tragiczny wypadek

  24 września 2009 roku przed szóstą po południu stało się coś, co może mieć fatalne skutki dla dalszego funkcjonowania zespołu.
 • Występ w Wodzisławiu Śląskim odwołany

  W związku z tragedią w Kopalni „Wujek – Śląsk” i ogłoszoną przez Wojewodę Śląskiego żałobą, organizatorzy dożynek w Wodzisławiu Śląskim – Jedłowniku w dniu 20 września 2009 roku, odwołali występ Kapeli Wujka Idziego.
 • Będą nowe nagrania

  Weszliśmy na kilka godzin do studia Jurka Pietrzyka w Jastrzębiu z zadaniem nagrania bębnów. W planie mieliśmy realizację czterech podkładów dla POZIOMu 600 i dwóch dla Kapeli Wujka Idziego.
 • Dożynki w Kórnicy

  Zapraszamy na dożynki do miejscowości Kórnica (powiat Krapkowicki, województwo opolskie). Występujemy w niedzielę, 13 września br., o godz. 17,00
 • „Pożegnanie lata z Jasnetem”

  06.09.2009_Jastrzębie Zdrój
  W imieniu Wujka Idziego, kapeli i własnym, zapraszam na nasz koncert do Jastrzębia zdroju.
  Wystąpimy podczas dwudniowego festynu rodzinnego „Pożegnanie lata z Jasnetem”. Niedziela, 6 września 2009 r., godz.20,00, Jar Południowy.
  Więcej o imprezie na www.jasnet.pl
 • Imieniny Wujka Idziego

  1.09.2009 Czy wiecie, że 1 września swoje imieniny obchodzi Wujek Idzi?! Co o Świętym Idzim pisze Wikipedia? Przeczytajcie.
 • Słoneczny folk w Marklowicach

  26.07.2009_Marklowice

  Powoli zaczynam wierzyć w slogan mojego autorstwa, mówiący,że gdy gra POZIOM 600 lub Kapela Wujka Idziego przestaje padać deszcz, wychodzi słońce, a ludziom wraca pogoda ducha i radość życia.
 • Rodzinny festyn

  23.07.2009_Marklowice

  Gdzie znajdziesz najlepsza rozrywkę w środku lata na Śląsku? Oczywiście w Marklowicach! Tamtejsza „Tropikalna Wyspa” zaprasza na rodzinny festyn. W najbliższą niedzielę, 26 lipca wystąpi „Kapela Wujka Idziego”. Początek o godzinie 18,00.
 • Festyn z Kapelą Wujka Idziego

  22-07-2009

  „Tropikalna Wyspa” w Marklowicach zaprasza na rodzinny festyn. W najbliższą niedzielę, 26 lipca, wystąpi Kapela Wujka Idziego. Początek o godzinie 18.00.
 • "Herbowe Święto"

  12.07.2009_ Reńska Wieś

  Po pomyślnie zdanej maturze i egzaminach w szkole muzycznej, wróciła do Kapeli Weronika. Tym samym zastąpiła zastępującą ją Edytę Sosnę. Edytko! Serdeczne dzięki za pomoc.
 • Dzień Dziecka w Rybniku

  31.05.2009_Rybnik

  Po bardzo udanym koncercie w Bielsku Podlaskim musieliśmy z marszu się ewakuować z powrotem na Śląsk i pokonać 555 km w jedną stronę. W dodatku, samochodzik Pana Tomka od czasu do czasu pokazywał swój charakter i większą część trasy pokonaliśmy - wspólnie ze Zbyszkiem - zgodnie z przepisami o ruchu drogowym, nie przekraczając obowiązujących prędkości.
 • Dni Bielska Podlaskiego


  30.05.2009
  Ze względu na wcześniejsze zobowiązania, w tym koncercie nie mógł zagrać gitarzysta Piotrek Rut. Zdawało się, że będę musiał odwołać występ. I w tej niekomfortowej sytuacji, dobry duch Wujka Idziego podpowiedział mi, że...
 • Koncert w Krynicy Morskiej


  2.05.2009
  Stało się to, co było nieuniknione, a co nastąpiło nieoczekiwanie. Pierwszy koncert. Planowałem, że zagramy na koniec maja. Los przyśpieszył ten moment i to znacznie...
 • AUTO KOLOR pierwszym darczyńcą

  Pan Tomasz Sitek, właściciel Firmy Handlowo-Usługowej „AUTO KOLOR”, 44-310 Radlin, ul. Kasztanowa 61, tel./fax 32 457 03 75 nieodpłatnie wypożyczył nam samochód.Pod osłoną nocy przemierzyliśmy nasz kraj z południa na północ. Prawie że spod gór do samiuśkiego morza. Prawie od Beskidów do Bałtyku.

  W imieniu Wujka Idziego, Kapeli i własnym - gorąco dziękuję i liczę na dalsze przejawy hojności z dobroci serca płynące.
 • Piosenki, które otrzymały nowe życie

  „Nasza Mierzeja” 25.04.2009
  >Krynica Morska – tu warto być<

  Kapela Wujka Idziego będzie bawiła turystów, którzy wybiorą Krynicę Morską jako miejsce na tegoroczną majówkę. Już drugiego maja na Placu Masztowym nad Zalewem Wiślanym zagra Piotr Cybułka ze swoim zespołem. Z założycielem kapeli rozmawiamy o wujku Idzim, pomyśle utworzenia zespołu i folkowym brzmieniu.
 • Zmiany w KWI

  W Kapeli miały miejsce zmiany personalne. Odszedł perkusista Randy Jackson. Jego miejsce zajął Adam Ziemianek. Weronikę Herman zastąpiła Edyta Sosna.
 • Kapela Wujka Idziego sięga do źródeł

  www.rybnik.com.pl
 • WIELKANOC 2009

  Hej, jajek malowanych, szynek, kiełbas podwędzanych,

Powered by Quick.CMS