A A A

Zapraszamy na dożynki do Frysztaka


Na zaproszenie Gminnego Ośrodka Kultury we Frysztaku 15 sierpnia 2010 roku, o godzinie 19,00 na stadionie GOSiR wystąpi „Kapela Wujka Idziego”. Początek Gminnego Święta Plonów we Frysztaku - godzina 15,00.


Za portalem www.frysztak24.pl , garść informacji o miejscu niedzielnego koncertu.


Frysztak położony jest na wzgórzu nad doliną Wisłoka, który wije się pośród wyniosłości Pogórza Strzyżowsko-Dynowskiego, przy drodze Rzeszów-Jasło. Obronny charakter dawnego miasteczka jest wciąż czytelny, a nazwa sąsiadującej z nim od południa wsi Twierdza mówi sama za siebie. W dalszej perspektywie na płn. - zach. Wznosi się najwyższa w okolicy, owiana legendą góra Chełm (534m. n.p.m.). Na wschodzie w długim paśmie wzniesień króluje Czarnówka. Pośród malowniczego pejzażu Pogórza, Frysztak jest akcentem niezwykłym, budzącym podziw przybysza. Miejscowość ta ma nie tylko bogate, burzliwe dzieje, ale i obecnie może zaimponować prężnością, schludnością i obiecującymi perspektywami rozwoju. Na przedpolach Frysztaka rozciąga się granica Czarnorzecko - Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego, który chroni i udostępnia dla turystów bogate zasoby przyrody, wspaniałe krajobrazy i znajdujące się na tym terenie dziedzictwo kultury.


Święto Wojska Polskiego – święto państwowe Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, obchodzone 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 roku.


15 sierpnia w naszej parafii w Biertułtowy doroczny odpust związany z przypadającym tego dnia świętem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.


Swoje 26 urodziny obchodzi Marysia Cybułka, po mężu Jackson, mama Samuelka i Tobiaszka. Z tej okazji, najlepsze życzenia od taty, Daniela i reszty Kapeli. Sto lat!

Powered by Quick.CMS